“Dokun bana” yazan tişört giyen Şafak Pavey, “Hadi bakalım, hodri meydan” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke düzenlenmesini protesto etmek amacıyla “Dokunbana” yazan tişört giyen CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, “Bundan böyle dokun bana diyorum, hadi bakalım, hodri meydan” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin ardından CHP’li vekiller, TBMM Başkanlığı’na toplu halde yürüdü ve dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik dilekçelerini verdi.

TBMM bahçesinde TBMM Başkanlığı’na doğru yürüyen vekiller arasında yer alan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’in, üzerinde “Dokunbana” yazan bir tişört giymesi dikkat çekti.

ANKA’nın sorularını yanıtlayan Pavey, muhalefetin olmadığı bir Türkiye’ye doğru adım adım gidildiğini savundu. “Yeni ülkemin adının muhalefetsiztan olduğunu düşünmeye başladım” diyen Pavey, şunları söyledi:

“Ana muhalefet liderine muhalefet yaptığı için soruşturma açılıyor ve biz bunu bugün protesto etmek için dokunulmazlıklarımızın kaldırılması için dilekçelerimizi veriyoruz. Bundan böyle ‘dokunbana’ diyorum, hadi bakalım, hodri meydan. Dokun bana.
Bu bir protesto. Bütün Meclis’in, milletvekillerinin birbirine sahip çıkması için bütün Meclis’in, 550 kişinin de giymesi gerekiyor dokunbanayı.”(ANKA)

http://www.gercekgundem.com/?p=430105