Narlıdere belediyesi dünya engelliler haftası nedeniyle CHP’nin engelli milletvekili Şafak Pavey’i ağırladı.
Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde konferansta konuşan Şafak Pavey TBMM meclisindeki yapılması gereken yasal düzenlemelere dikkat çekti. Dünyadaki uygulamalara ve AB’deki örnekler sundu. Özellikle engelli ve engelli ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta, engelliler Pavey’e yoğun ilgi gösterdi.

İzmir’de ziyaretlerde bulunan CH P Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır’ında izlediği Konferans’ın açılış konuşmasında Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur “ Engelliler Merkezi gibi Akşam Bakım Merkezi gibi engellilere yönelik hizmetlerde örnek olmuş bir belediyenin başkanı olarak, Şafak Pavey’i Narlıdere’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. 12 Yıllık hizmet dönemimde birçok hizmeti hayata geçirmeme rağmen en hassas ve en duygulandığım bu iki hizmetimizi taçlandıracak bu konferansa katılımlarınızdan dolayı Sayın Vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Konferansta soruları da cevaplayan ve engellilerin dertlerini dinleyen Şafak Pavey “biz engellilerin düzenlemeleri için hükümet bir verip üç alıyor, oysa bizim vatandaşlık haklarımızı istiyoruz” diye konuştu. Pavey hükümet özür dileyeceği yerleri veya kişileri bilmiyor. Asıl özür dilemesi gereken vatandaşın çift standart uygulayan ve 6 buçuk milyon engelliyi yok sayan devlet adına engellilerden özür dilemeli” dedi.Konferans sonrası kitabını imzalayan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’e ilgi yoğundu.

Pavey’den Narlıdere Engelliler Merkezine ve Akşam Bakın Merkezine tam not

CHP’nin engelli Millvekili Şafak Pavey Narlıdere belediyesinin örnek olmuş Engelliler Danışma ve Bakım Merkezine ve Akşam Bakım Merkezine tam not. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu ve Engelliler Merkezi Müdürü Besim Toker eşliğinde merkezleri ziyaret eden Pavey, zihinsel engelliler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Çalışmalar ve hizmetler hakkında bilgi alan Pavey, bir süre engelliler ve aileleriyle sohbet etti. “Son derece başarılı çalışmalar var, sanıyorum engelli duyarlılığı ve hizmetleri konusunda İzmir bir başkent olmuş. En önemli çalışmaları da yine Narlıdere Belediyesindeki bu güzel çalışmalarda görüyoruz. Gördükçe de duygulanıyorum, mutluluk duyuyorum, teşekkür ediyorum” diye konuştu.