28.01.2014 / Gebze Haber

CHP Derince İlçe Örgütü’nün belediye başkan adayı tanıtım programı, CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ile genel başkan yardımcısı Şafak Pavey’in katılımıyla Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına ayrıca il başkanı Yalçın Kuşkan, milletvekili Haydar Akar, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan ile ilçe başkanları, belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

cc9f56f2-chp

BAŞARACAĞINI BİLİYORUZ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Hakan Savaş’ın tanıtım videosu izletildi. Tanıtım videosunun ardından ise genel başkan yardımcısı Şafak Pavey söz alarak kürsüye çıktı. Şafak Pavey, “Biz artık bizimle aynı hayalleri kuran insanlarla birlikte olacağız. Ben Derince Belediye Başkan Adayı Hakan Savaş’ın hayaline güveniyorum. Bu seçim yarın ki geleceğimiz için önemli bir seçim olacak. Belediye başkan adayımız Hakan Savaş’ı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

VEKİLLERİN BİLE İSYAN ETTİ

Şafak Pavey’in ardından grup başkan vekili Muharrem İnce söz aldı. İnce, son yaşanan olaylardan dolayı AK Parti’ye yüklendi. Başbakan Erdoğan’a seslenen İnce, “Diyorlar ki paralel devlet varmış ona kumpas kurmuşlar. Allah aşkına kim gelir birinin ayakkabı kutusuna para koyar. Biz AKP’nin tamamına hırsız demedik. Ama senin dört bakanın nerede, Meclis’e gelebiliyor mu? Senin milletvekillerin buna isyan etti. Kapatmaya kalkıştı. Hâkimleri, savcıları görevden aldın. Polislerin yerini değiştirdin. Başbakan’ın oğlu hakkında bir iddia var. Yanlış da olabilir. Gönderirsin oğlunu ifadeye gerçek ortaya çıkar. Oysa Başbakan oğlunu makam aracına alarak hâkime, savcıya meydan okuyor” ifadelerini kullandı.