09.08.2015

Büyük acımız karşısında boğazlarımız düğümlenmiş, zerre teselli sözcüğü bulamazken ve tarafsız olunması gereken TBMM başkanvekilliği görevim nedeniyle yasa gereği yorum içeren siyasi açıklamalardan uzak durmaya çalışırken, acılardan propaganda yağı çıkarmaya çalışan karanlık merkez bana ait olmayan sahte açıklamalar yaymaktadır.

Organize iftira merkezi bunu bana ve partimizdeki diğer milletvekili arkadaşlarımıza defalarca yaptı. Goebbels propagandasıyla baş etmek için bir devletin olanaklarına sahip olmak gerekir. Bizim bu organize güruhun iftira sistematiğiyle baş etmemiz mümkün değil. Elimizdeki tek güç şeffaflığımız ve ahlakımızdır.

Bu acılı günlerde bununla ilgili açıklama yapmayı düşünmezdim ama halkımıza karşı sorumluluğum gereği, kendi partim CHP’den başka hiçbir partiye oy vermiş olmamın söz konusu olmadığını açıklamak isterim. Goebbels özentisi organize karanlık iftira merkezi, bu kirli oyunlar yerine ülkemiz evlatlarını, askerlerini, polislerini koruyamamanın utancıyla başlarını öne eğmelidirler.

Yüreğimizde yaşanan tarifsiz acının burukluğuyla kaybettiğimiz asker, polis, sivil bütün evlatlarımızın kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Saygılarımla…

 

Şafak Pavey

CHP İstanbul Milletvekili