4 Mart 2014

Birgün Gazetesi

http://www.birgun.net/news/view/birgun-araciligiyla-paveyden-vekillige-veda/14528

 

CHP’li Şafak Pavey, vekilliğe veda mesajını BirGün aracılığıyla yayımladı. Pavey mesajında “Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, BirGün gazetesi aracılığı ile bir mesaj yayımlayarak milletvekilliğine veda ettiğini açıkladı. Pavey, Türkiye’nin geleceğine dair mücadelesini parlamento dışında sürdürmek istediğini belirtti. Siyaseti bir kariyer olarak görmediğini belirten Pavey, “Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım” dedi.

Pavey’in açıklamasının tam metni şöyle: “Siyasete başladığım gün seçmenimize, siyaseti bir kariyer olarak sürdürmeyeceğimi açıklamıştım. Sorumluluklarımı en yüksek enerji ve çaba ile yerine getirmeye çalıştım. Umarım üstlendiğim bu görevde eksik kalmamışımdır. Nöbet olarak nitelendirdiğim konumumu artık devretmem gerektiği kanaatindeyim. Umuyorum ki yeni seçim dönemine girerken gelen arkadaşlarım çok daha büyük bir sinerji yaratacaklardır ve bize güvenen seçmenlerimizin beklentilerini en iyi şekilde yerine getireceklerdir.

Her şeyden önce bana bu fırsatı veren ve büyük bir tecrübe kazanmama yol açan Genel Başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür etmek istiyorum. Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım. Çünkü bu, Türkiye’nin geleceğinin mücadelesidir ve ben de her zaman ülkemin geleceği için verilen mücadelenin bir parçasıyım.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BAŞVURU YAPMAYANLAR
CHP’de Şafak Pavey dışında 13 vekil daha adaylık başvurusu yapmadı. Bu isimler şöyle:Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Aydın Milletvekili Osman Aydın, Bursa Milletvekili Kemal Ekinci, Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Bursa Milletvekili Turhan Tayan, İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan